O Danečkovi

Dovolte nám představit Danečka, jeho sestřičku dvojče Adélku a jejich maminku Lucii Podlešákovou. Adélka je zdravá holčička, Daneček bohužel takové štěstí nemá. Několik málo slov k jeho zdravotní situaci...

Daneček od pěti měsíců trpěl rakovinou sítnice v pravém očičku, o které následně přišel. Na druhém očičku má několik závážných očních vad, které se díky terapiím daří hodně zlepšovat. V roce 2020 mu byla navíc diagnostikována dětská mozková obrna (DMO). Ta, společně s rakovinou, zastavila jeho psychomotorický vývoj. Daneček je nyní na úrovni malého miminka a vyžaduje 24hodinovou péči včetně polohování. Jako velmi účinná pomoc se ukázaly terapie TheraSuit a Snoezelen.


Rozhodli jsme se proto vybudovat rehabilitační místnost přímo u nich doma. Maminka absolvovala akreditované Snoezelen kurzy v Ostravě a za finančního přispění mnoha lidí se pokoj v roce 2022 vybudoval. Máme z toho obrovskou radost!

Od listopadu 2020 se bohužel i maminka potýká se závažnými zdravotními komplikacemi, které celkovou situaci značně ztěžují.

Rodinu maminka již bohužel ztratila, příbuzné nemá a partner, tatínek dětí, s rodinou nežije. Dlouhodobě náročnou situaci neunesl, ale snaží se rodinu částečně podporovat.   

Jen pro představu uvádíme ceny rehabilitačních terapií a jejich potřebný počet za rok, které posouvají nebo mohou posunout Danečka ve vývoji a léčbě:

- 4 týdny intenzivní Snoezelen terapie 89.000,- Kč 2x ročně 

- 2 týdny TheraSuit terapie v Centru Hájek 72.000,- Kč - absolvujeme min. 6x ročně

- 6 týdnů rehabilitace v J. Lázních za provozní poplatky 15.000,- Kč - 2x ročně

- průběžná hipoterapie, fyzioterapie, ergoterapie, delfinoterapie, canisterapie atd. celkem cca 16.000,- Kč/měsíc - přibližně 5-6 měsíců za rok

... a to nemluvíme o výživových a potravinových doplňcích, hygienických potřebách, zdravotních pomůckách, speciálních rehabilitačních a polohovacích pomůckách, benzínu, o nutnosti pořízení speciální autosedačky nebo budoucích stavebních úprav v bytě atd.

Často je složité komunikovat s lidmi potřeby malého, postiženého kluka a umět si říci o pomoc. My jsme pro tento účel zajistili Danečkovi webové stránky. Chceme, aby informovaly o jeho zdravotním stavu, léčebných i volnočasových aktivitách a sloužily i jako podpora ostatním rodičům s podobným postižením svého dítěte.

Chcete nás podpořit?