Radní ze Slovan pomohli nemocnému chlapci šekem na 58 tisíc korun

08.06.2021

Přinášíme Vám článek a děkujeme za podporu dárců ze stran zastupitelů ÚMO 2 Plzeň Slovany.

Článek převzat z oficiálních stánek ÚMO 2 Plzeň Slovany - https://umo2.plzen.eu/zivot-v-obvodu/aktualne-z-obvodu/lang_19/radni-ze-slovan-pomohli-nemocnemu-chlapci-sekem-na-58-tisic-korun.aspx

Čtyřletý Daneček Szivák z Plzně má velmi těžký začátek života. Prošel si rakovinou sítnice, která mu vzala pravé oko a ve dvou letech mu byla diagnostikována těžká dětská mozková obrna. Tyto nemoci zastavily jeho psychomotorický vývoj a nyní je na úrovni šesti měsíčního miminka. Radní městského obvodu Plzeň 2 - Slovany jeho osud zasáhl a rozhodli se mu pomoci. V pondělí 7. června jeho rodině proto předali šek v částce 58 tisíc korun.

"Při mé poslední návštěvě v 17. mateřské školce, kterou navštěvuje Danečkova sestra Adélka, jeho dvojče, jsem se dozvěděla o jeho těžkém životním příběhu. Hned mi bylo jasné, že něco musím udělat. Oslovila jsem členy Rady městského obvodu a domluvili jsme se, že mu každý přispějeme na tento finanční dar," sdělila místostarostka Eva Trůková.


Chlapcova rodina dar využije na pokrytí nákladů spojených s jedním cyklem terapie TheraSuit. Cílem této léčby je pomoci Danečkovi rozhýbat jeho tělo a naučit ho chodit. Pojišťovny nákladné, ale potřebné rehabilitace většinou bohužel vůbec nehradí.


"Jsem rád, že mohu s kolegy pomoci tomuto malému bojovníkovi a jeho rodině. Musíme si pomáhat. Držím Danečkovi v jeho léčbě palce," sdělil starosta městského obvodu Plzeň 2 - Slovany Lumír Aschenbrenner, který přispěl nejvyšší částkou.


"Situace je o to komplikovanější, že v současné době jsem v péči lékařů po několika operacích s podezřením na vzácnou chorobu. Navíc jsem od podzimu zůstala s dětmi sama. S celodenní péčí o děti mi proto musí pomáhat ošetřovatelka, která ale stojí 20-25 tisíc měsíčně. Za dar jsem proto velmi vděčná," říká Danečkova maminka, paní Lucie Podlešáková.
Přátelé zřídili Danečkovi webové stránky https://www.pro-danecka.cz/, kde je možné finančně přispět a zároveň sledovat Danečkovy pokroky - přispějte prosím i Vy na číslo účtu u Konta Bariéry 777777222/0800 variabilní symbol 210157.